Program do nagrywania – który wybrać?

Witajcie, zastanawialiście się kiedyś nad prowadzeniem swojego kanału, albo dopiero zaczynacie na YouTubie? Nie wiecie jaki program do nagrywania wybrać? Dziś przychodzimy z pomocą! O to trzy ciekawe programy, z którymi możecie zacząć przygodę!

Program do nagrywania

Pierwszy z nich to bezpłatny program OBS Studio.
OBS jest to program który umożliwia nagrywanie obrazu gier oraz komentarzu audio, jednak najlepiej sprawuje się w funkcji prowadzenia transmisji na żywo ponieważ posiada wiele opcji pod kątem streamowania takich jak przechwytywanie wybranego okna, dodania wybranej sceny, usuwanie np. zielonego koloru (green screen). Program posiada interfejs w języku polskim. Kolejną jego zaletą jest to, że jest wydany na zasadach open source co pozwala na darmowe użytkowanie bez żadnych okresów próbnych, blokad i znaków wodnych, a także. Sam OBS zapewnia wsparcie na wielu platformach takich jak YouTube, Twitch oraz Hitbox.

Drugim polecanym programem do nagrywania jest Mirillis Action!
Action! jest programem płatnym, jednak posiada on wersje darmową tak zwany okres testowy, który trwa 30 dni. W okresie testowym podczas nagrywania wyświetla się znak wodny, który znika przy zakupie licencji. Program posiada wygodny i przejrzysty interfejs oraz bardzo wysoką jakość nagrań, nawet do 4k. Jest bardzo wydajny w nagrywaniu gier i pulpitu. Zawiera możliwość wykonania zrzutu pełnego ekranu lub wybranego fragmentu w wybranym formacie. Tak samo jak OBS posiada opcje prowadzenia transmisji na żywo. Action! został zintegrowany miedzy innymi z serwisami YouTube i Facebook. Cena licencji nie jest wysoka i jest dożywotnia, dodatkowo Action! zapewnia pomoc online.

Trzecim programem do nagrywania jest Bandicam.
Bandicam, niewielki program stworzony do nagrywania gier z możliwością wyboru jakości do 4k oraz przechwytywania obrazu do 144 FPS. Jest bardzo prosty w obsłudze. Tak jak powyższe programy posiada opcje przechwytywania obrazu, nagrywania pulpitu, oraz dodania obrazu kamerki. Program jest płatny, ale posiada licencje trial, która dodaje na film znak wodny oraz ogranicza nagrywanie do 10 minut. Wadą programu jest to, że jest dość drogi, a także nie posiada opcji streamowania.

Oczywiście programów do nagrywania jest bardzo dużo. Każdy z nich oferuje inną opcje jak i cenę, jednak który program wybierzecie zależy od waszych preferencji i waszego budżetu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Hobby, Nagrywanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *